Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyJak se zařizuje byt v době pandemie nebo Design bez výstřelků, inspirovaný...

Jak se zařizuje byt v době pandemie nebo Design bez výstřelků, inspirovaný barvou kávy

Majitel tohoto bytu miluje kvalitní kávu. Její barvu, vůni, chuť… Při hledání vhodného designu pro tento dvoupokojový byt společně s designérkou věru nejednu kávu společně i vypili.

Rozloha? 56 m2, 2 + kk

Jelikož tento byt má stropy vysoké více než tři metry, bylo v zájmu dosažení útulnosti a osobitosti třeba pracovat s textiliemi a čalouněním, abychom i přes použití poměrně nevýrazné barevné palety dosáhli hřejivý dojem. – Erika Mikulec Šedá, Home staging by M Grey

Zařizování holobytu
Kvalita, elegance a nadčasovost patřily mezi základní požadavky, na kterých majitel při zařizování svého bytu trval, a v tomto směru nemínil dělat kompromisy. „Investor Marián chtěl, aby byl jeho byt harmonický, bez barevných a materiálových výstřelků. Zařízený nábytkem dostupným na trhu navzdory současné pandemické situaci a omezení – bez nutnosti dát nábytek vyrábět na míru,“ říká designérka a dekoratérka Erika Mikulec Sivá.

ložnice s šedou čalouněnou postelí, ovčími kožešinami, smetanovým křeslem a velkým oknem od podlahy po strop
Ložnice je díky velkým proskleným plochám během celého dne dokonale prosvětlená. Soukromí zajišťují zatemňující závěsy. Zdroj: Kristýna Torokova

Dokonce ani o použití barevné palety spolu nemuseli dlouho diskutovat. „Já jsem sice původně chtěla zakomponovat do návrhu i tmavě zelenou nebo tmavou fialovou, ale Mariánovi od samého začátku nejvíce seděla kombinace hnědavých odstínů v kontrastu s bílou a černou,“ vysvětluje Erika, které se byt dostal do rukou jako nepopsaný dopis, a to čerstvě po dokončení.

„Byt byl prázdný, nikdy předtím v něm nikdo nebydlel… V interiéru byly skutečně jen podlahy a bíle vymalované stěny. Část z nich jsme přemalovali tak, abychom vizuálně potlačili přítomnost kuchyňského koutu v denním prostoru,“ řekla designérka.

Bez stavebních zásahů
I když zpočátku majitel uvažoval o vybudování polopříčky, která by alespoň částečně oddělila kuchyňskou zónu od obývací části, nakonec ke stavebním zásahům nedošlo.

„Jsem přesvědčená o tom, že Marián se s otevřenou koncepcí jen potřebuje sžít, protože, jak se říká, zvyk je železná košile, a jelikož zatím býval jen v bytech, kde byla kuchyně izolována od obývacího pokoje, upřednostňuje takové dispoziční řešení. To je však v novostavbách víceméně raritou, takže jsem ho nakonec přesvědčila, aby to nějaký čas vyzkoušel, no a pokud mu to přece jen nebude vyhovovat, vymyslíme způsob, jak prostor kuchyně oddělit od jídelny s obývacím pokojem a zároveň v ní zachovat dostatečný přísun denního světla, protože tato část je od prosklených ploch nejvíce vzdálená.“

Přes oko kamery
Jelikož byt procházel největší proměnou během nejpřísnějších pandemických nařízení, Marián dal Erike klíče od bytu a postupné přeměny sledoval z velké části převážně prostřednictvím jejich společných online videohovorů.

„Úplné překvapení to pro Mariána, samozřejmě, nebylo, protože velké kusy nábytku, jako jsou kuchyňská linka, jídelní souprava, pohovka v obýváku, postel či skříň v ložnici, patřily mezi prvky, které jsme vybírali společně. Já jsem navrhla, no a majitel buď zamítl, nebo schválil. Tak to bylo is případě použité palety,“ vysvětluje Erika a vzápětí pokračuje:

„Samozřejmě, když všechno našlo své místo v rámci interiéru, pěkně dozdobené dekoracemi, už to z pohledu Mariána nebyly jen kusy nábytku v katalogu, ale jeho domov,“ zprostředkovala investorovy dojmy designérka.

- Komerční sdělení -PR články

Najnovjše články