Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyDům snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností

Dům snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností

Při průchodu interiérem tohoto domu postupně vycházejí najevo skvělé praktické nápady autorů zvyšující komfort domácích a precizně promyšlené detaily jejich řešení. Vždy objevíte něco nového.

Rozloha: 378 m2, novostavba

Začátek této úžasné spolupráce byl prozaický: příjemný pár v produktivním věku oslovil studio Inspire Design s návrhem moderní kuchyně. V průběhu konzultací s interiérovým designérem Josefem Kolcúnem se postupně ukázalo, že je třeba vyřešit mnohem větší část interiéru pro dosažení požadovaného komfortu bydlení, vlastně téměř celý dům.

Dvoupodlažní rodinný dům se nachází v tiché lokalitě u lesa, nedaleko města Poprad. Velkým benefitem je krásný výhled na Vysoké Tatry. Architekturu rodinného domu navrhoval ateliér Osa. Jeho velkorysá dispozice dělená na denní a noční část byla vyhovující, jen s ohledem na některé požadavky domácích si vyžádala minimální zásah.

exteriér rodinného domu s kamenným obkladem, dřevěným obkladem a nikou
Exteriér a interiér jsou vzájemně úzce propojeny. Na kamenem obložené části fasády je zvýrazněno velké okno k sezení ve společenské zóně, tzv. kukaň.

Vyhovovala jim terasově řešená zahrada na velkém pozemku za domem, s bazénem a se zahradním domkem. Obytné místnosti na obou podlažích mají přímé propojení s exteriérem, v přízemí se zahradní terasou, v patře zase s nenápadnou střešní terasou s přechodem na vegetační část střechy.

Překvapivě vybavená kuchyně
Naoko standardní kuchyně klame „tělem“. Její návrh si designér doslova vychutnal. Jednou z praktických „vychytávek“ je například černá skleněná zástěna na lince, za kterou se ukrývá odkládací prostor s kuchyňskými roboty a malými spotřebiči, které se vyplatí mít vždy po ruce, ale ne vždy musí být i na očích. Aby designér získal více místa, horní skříňky nad linkou zavěsil na ocelovou konstrukci visící ze stropu.

moderní kuchyně z dubové dýhy, s výsuvnou zástěnou pro uskladnění kuchyňských spotřebičů a tajným vstupem do komory vedle zabudované chladničky
1 Dřevěná dvířka kuchyňské stěny kromě skříněk, zabudované chladničky a velké mrazničky ukrývají i tajný vstup do velké komory.
2 Po vysunutí zástěny se odkryje prostor s kuchyňskými spotřebiči a roboty.

Kuchyňský ostrov se sezením ukončuje velký květináč určený k pěstování bylinek a jedlých rostlin. Jedny z dírek kompaktní kuchyňské stěny se zabudovanými spotřebiči vedou do dobře utajené komory. Součástí špičkově vybavené kuchyně jsou topné zásuvky pro nahřátí talířů a šálků nebo pro lepší vykynutí těsta. Nechybí zabudovaný kávovar, drtič odpadu, výsuvné elektrické zásuvky či štěrbina v soklové části napojená na integrovaný centrální vysavač.

- Komerční sdělení -PR články

Najnovjše články