Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovInteriérový design: Byt díky němu pronajmete za víc

Interiérový design: Byt díky němu pronajmete za víc

Služby bytových designérů jsou velmi oblíbené. Bydlet v moderním a stylově zařízeném interiéru není jen věc estetiky, ale i investice. Pokud budete chtít v budoucnu pronajmout nebo prodat byt či dům, můžete na tom vydělat.

Co je interiérový design?

Interiérový design je obor, jehož cílem je vytvořit příjemné prostředí k bydlení. Bytový designéři se dokáží podívat na interiér s nadhledem – vidí jeho přednosti i nedostatky a podle toho pak volit prvky, které přednosti zvýrazní a nedostatky skryjí.

Pokud si zaplatíte za služby interiérového designéra, je možné, že také předejdete chybám, které byste museli v budoucnu napravovat. Pokud si necháte poradit, vyhnete se komplikacím a při rekonstrukci úplnému předělávání některých částí.

Interiérový design má totiž dvě velká plus. Zaprvé, spolupráce s designérem zvýší vaší nemovitosti hodnotu, díky tomu ji prodáte nebo pronajmete za víc. Zadruhé, ušetříte peníze za zbytečné opravy.

S čím vám bytový designér pomůže?

Interiérový designér se snaží o ideální uspořádání interiéru jak z estetického, tak praktického hlediska. I když si můžete myslet, že si hraje jen s barvami, opak je pravdou. Jeho cílem je totiž maximální využití prostor a jejich funkčnosti. Dokáže vyřešit špatně disponované byty a poradit si s úložným prostorem. Také se ale snaží přizpůsobit stylu klienta a drží se zvoleného konceptu. Dává si záležet na sladění materiálů a barevných kombinací. Bytový design zahrnuje výběr:

  • podlah
  • schodišť
  • nábytku
  • vestavěných prvků
  • obkladů
  • osvětlení
  • doplňků

Bytový designér vám pomůže vyladit vzhled místností s jejich praktickým využitím. Dokonce může sáhnout i ke změně dispozic místností, pokud to bude nemovitost vyžadovat. Z toho důvodu spolupracuje s inženýry, architekty, a také s dodavateli materiálů a nábytku. Dokáže proto zařídit nižší ceny za vybavení a dohlédnout na řemeslníky.

Kdy oslovit bytového designéra?

Pokud stavíte dům, oslovte bytového designéra hned v počátcích stavby. Cílem je, aby bytový designér začal spolupracovat s architektem. Jak už víte, interiérový design nezahrnuje jen zdobení místností, ale plánování a řešení prostor – například, kam umístit okna a jak uspořádat jednotlivé místnosti. Zařizujete byt? I v tomto případě se můžete na designéra obrátit. Pomůže vám vybrat vhodný nábytek tak, aby plnil svou funkci a zároveň nezabíral mnoho prostoru. Také poradí s osvětlením a doplňky.

- Komerční sdělení -PR články

Najnovjše články