Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovJak z bytu, kde si chaos podává ruku s kýčem, vytvořit uhlazené...

Jak z bytu, kde si chaos podává ruku s kýčem, vytvořit uhlazené městské bydlení

Před zásahem designérky vypadal tento byt jako ošklivé káčátko. Tmavý, v každé části bytu jiný styl a pozorovat se v něm dala celá plejáda trendů minulého tisíciletí. Kompletní rekonstrukce ho však změnila k nepoznání.

Rozloha: 70 m2, 3 + kk

Barvy, které jsem volila, lahodí oku, nezunují se a dají se s lehkostí kombinovat s doplňky nebo se solitéry různých barev a stylů.
– Michaela Horvátová, designérka H.Homes

Od chaosu k uhlazenému městskému bydlení
V tomto bytě byste ještě před rokem našli vše – od sádrové napodobeniny sloupořadí v ionském slohu v obýváku až po pokus o vylepšení podlah položením mozaiky střepů z rozbitých různorodých dlaždic. A aby toho nebylo málo, všechno to korunovaly stropy s polystyrenovými dlaždicemi.

Pro investora bylo tedy obtížné představit si, jak by rekonstrukci zvládl sám a jak by mohl jeho byt jednoho dne vypadat. Potenciál na moderní a funkční domov zde v každém případě byl!

detail obývacího pokoje se smetanovou sedačkou, pufem, černým konferenčním stolkem s moderní vázou
Dekorace jsou přesně to, co dodává švih interiéru v univerzálních barvách. Velké vázy a umělé trávy či větvička bavlny přinesou křehkost a něhu.
„Jde o klasickou městskou zástavbu ze 70. let minulého století. Vyrůstala v nich současná generace mladých lidí a mnozí z nich by rádi dopřáli stejné bydlení i své vlastní rodině, samozřejmě už v novém hávu, se všemi vymoženostmi a designovými nároky dnešní doby,“ popisuje designérka Michaela, která měla návrh i rekonstrukci bytu pod palcem .

Cíl přestavby byl tedy nastaven. Záměrem bylo vytvořit moderní městské bydlení, které bude vnímáno jako světlý čistý prostor s kvalitními materiály a ergonomickým vybavením sloužícím hlavně pohodlí svých uživatelů.

„V tomto bytě jsme to vzali doslova od podlahy a skončili až na stropě,“ směje se designérka. „Všechny staré povrchy jsme důkladně odstranili, opravili jsme základy podlah, vyrovnali stěny i stropy, ale a záležet jsme si dali i na samotném osvětlení interiéru.

- Komerční sdělení -PR články

Najnovjše články