Jedna má nos na potenciál realit, druhá zase interiérový design v malíčku. Obě s citem naslouchají, co jim nemovitost našepká, a vytáhnou z ní to nejlepší. Jednoduše spojení, které nemůže skončit jinak než úspěchem.
Rozloha: 56 m2, třípokojový byt
S radostí vstřebáváme atmosféru, která po dokončení vznikne. Stojíme uprostřed obnoveného bytu a nechce se nám odejít… Emoce majitelů dávají naší práci správný smysl.
– Patrícia Adamčíková, realizátorka projektu, Diana Labošová, autorka návrhu a designu
Přízemní třípokojový byt s poměrně velkou lodžií se nachází na starším košickém sídlišti. „Při navrhování a zařizování interiéru jsem dostala volnou ruku, jediným mým omezením byl rozpočet,“ říká Diana Labošová, autorka návrhu a designu.
„Od začátku jsem měla představu výrazné stěny v obývacím pokoji, na které by dominovala velká dekorace z přírodních materiálů,“ prozradila designérka, které se byt dostal do rukou jako nepopsaný papír, tedy absolutně v původním stavu, dokonce posledních pár let byl neobydlený. Šlo tedy o kompletní rekonstrukci včetně výměny oken, vyzdění jádra, vyrovnávání a výměny podlah, no a samozřejmostí jsou nové omítky a obklady.
detail kuchyňské linky s černou pracovní deskou, zlatou baterií a smaragdovým obkladem na zástěně
Zlaté prvky včetně baterie krásně doplňují trio bílé, černé a hluboké zelené. Navozují luxus a noblesu. Zdroj: Livia Vargovčáková, Roman Vargovčák
Estetika, kvalita, funkčnost
Kdokoli navrhuje interiér, ať už je to sám majitel, nebo profesionální designér, finální výsledek vždy nese jistý rukopis. Originální, zajímavý… A tak je to správné.
„S kolegyní se snažíme klientům nabídnout unikátní design, ale i kvalitu materiálů a samozřejmě maximální využití potenciálu prostoru a také funkčnost,“ vysvětluje Patrícia Adamčíková, realizátorka projektu, která se s estetickým cítěním své kolegyně ztotožňuje a jak sama říká „Společné projekty nám ukázaly, že se není třeba bát realizovat i originálnější a výraznější design.“
žena dekoruje obývací pokoj v etno stylu zlatými svícny
Jiný než ostatní, tedy prvek, který na vás v místnosti hlasitě zakřičí: Tady jsem!, představuje efektní a účelný způsob, jak rozbít vizuální jednotu designu. Zdroj: Livia Vargovčáková, Roman Vargovčák
Zařizujete? Ke krásným kouskům můžete přijít výhodně prostřednictvím kampaní v internetových obchodech. Možná právě kousek, který vám padne do oka, rozhodne o konceptu vašeho vynoveného domova. V tomto případě to byly jutové polštáře v obýváku, které přivedly designérku k myšlence ladit byt do etno stylu.
Experiment triumfem
Etno styl je srdeční záležitostí designérky Diany. Styl, kterému prostřednictvím jejího nadšení přišla na chuť i její společnice Patrícia. „Snažím se vnést do svých realizací tak trochu dovolenkový pocit. Aby člověk po příchodu domů nabyl dojmu, že všechny starosti a stresy zůstaly na vnější straně za dveřmi bytu. Že je čas na relaxovat, jako by se ocitl v jiném světě,“ přibližuje základní myšlenku a emoci, která ji vedla při navrhování designu tohoto bytu.
Dům s hotelovou atmosférou plný sytých barev, sametu, přírodních materiálů a na skok od jezeraDům s hotelovou atmosférou plný sytých barev, sametu, přírodních materiálů a na skok od jezera
Byt cestovatelů je pro ně synonymem pohody, odpočinku a rodinných setkání (video) Byt cestovatelů je pro ně synonymem pohody, odpočinku a rodinných setkání (video)
„V našich interiérech dominují přírodní materiály jako juta, ratan, sisal a samozřejmě dřevo se svou jedinečnou strukturou a pocitem tepla, který dokáže vizuálně ohřát každý interiér bez výjimky,“ doplňuje kolegyni Patrícia. Barevný kontrast je v bytě zastoupen přítomností černé barvy. „Etno jsem chtěla v tomto případě posunout k elegantnímu stylu, proto jsem zvolila zlaté doplňky,“ říká designérka.
detail jídelního koutku s vázou s rostlinou, obrazem a zrcadlem
Jídelní koutek už na první pohled působí harmonicky. Podle feng šuej dokonce zrcadlo v jídelně umístěné ve výšce stolu přináší prosperitu. Čím větší bude, tím lépe. Zdroj: Livia Vargovčáková, Roman Vargovčák
Za pochodu
„Jako každá rekonstrukce, ani tato nebyla výjimkou a přinesla s sebou i pár nečekaných situací, kdy bylo třeba hledat náhradní řešení. Třeba, když jsem navrhla zakrýt plynovou troubu v kuchyni falešným trámem nebo když jsme vyrobili stůl na míru, aby odpovídal možnostem a rozměrům obývacího pokoje.
Předchozí zkušenosti nás naučili soustředit se na hledání reálných řešení se zaměřením na výsledný efekt.