Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeHobbyOživte byt barevnými dekoracemi: Jak na to?

Oživte byt barevnými dekoracemi: Jak na to?

Změna image domácnosti nemusí být tak nákladná, jakou by se mohla jevit. Mnohem lepší se však dělá, pokud máte byt zařízen v barevné jednoduchosti a můžete si pohrát s doplňky. Bílá stěna jednobarevný – bílý či dřevěný nábytek s barevnými doplňky je nejen aktuálním trendem, ale také možností na častou změnu charakteru interiéru, dle vašeho přání.

Změna barev změní charakter celého bytu
V jednoduše zřízeném interiéru stačí změnit barvu dekorací, vyměnit potah na gauči či povlečení polštářů a polštářků, ubrus, závěs… Dokoupit novou vázu či přemalovat staré židle a malé doplňky na jinou barvu. Tak máte za pár chvil z romantického domova moderní stylový či s venkovského stylu minimalistický.

Vsaďte na doplňky
V barevně jednoduchém bytě, kde převládá bílá, šedá, černá či hnědá velmi dobře vyniknou barevné detaily a doplňky. Zvolte je podle atmosféry, kterou chcete v daném pokoji navodit. Například v kuchyni působí osvěžující sluneční nebo citrónově žlutá, v obývacím pokoji zase uklidní zelená, do pracovny se hodí povzbuzující oranžová nebo červená, na spánek vás naladí mystická fialová.

V případě jednobarevného interiéru se nemusíte bát ani výrazné dvoubarevnosti doplňků. K bílému nábytku se skvěle hodí červená a žlutá, zelená a žlutá, modrá a fialová – podle toho, jaké barvy upřednostňujete. Působivě můžete zakomponovat také černou.

Finty, jak zvládnout umění barevných dekorací:
Polštáře v oblíbených barvách
Vaše sedačka, gauč, pohovka či postel bude úplně jinak působit, když ji ozdobíte malými polštářky ve vašich oblíbených barvách. Navíc polštářky vždy dodají pocit komfortu a harmonie. Odstraňte ty okoukané.

Světlé jídelní židle a stůl
Nejen v menších kuchyních a jídelnách skvěle působí světlé stoly a židle. Výborně pasují do neutrálně laděných prostor. Bílá, světle žlutá, světle zelená dělají doslova kouzla. Uvidíte, že vám hned bude lépe chutnat.

Drobné vázičky, sošky, svícny, čajník, květiny v oblíbených barvách učiní váš domem mnohem útulnějším.

Jaký koberec si vybrat?
Neumíte si představit váš byt bez koberců? Volte neutrální tóny, aby nepůsobily rušivě a nestěžovaly vám hru s ostatními dekoracemi. Máte-li koberec v neutrálních barvách – polštáře můžete mít libovolné a podle chuti je měnit bez obav, že dojde k disharmonii s kobercem. Výrazný barevný koberec si naopak žádá jednobarevné prostředí. Vzorovaný koberec dokáže oživit fádní obývací pokoj či jinou místnost. Vyzkoušet můžete i jiné: v zimě použít těžší zimní koberec a v létě jej vyměnit za lehčí s jiným vzorem, respektive v jiné barevnosti.

Máte-li rádi jemné barvy
… stačí málo – základem by měla být krémová, bílá, béžová nebo šedá ak ní doplňte jinou oblíbenou jemnou barvu. Například světle růžovou, starorůžovou, pudrovou, světle modrou.

V dětské si vyhrajte
Nejlepší prostor pro testování hry s barvami bez obav, že něco pokazíte, je dětský pokoj. Nezapomínejte na to, že světlé barvy podporují rozvoj mozku a přispívají k mentální stimulaci. Nejjednodušším a efektním řešením je zvolit si nábytek v bílé nebo šedé barvě a doladit jej pestrobarevnými doplňky.

Pokud se bojíte barev
…a nevíte, jestli by výběr barvy nebyl příliš nápadný a nevhodný, udělejte test. Pořiďte si květiny v dané barvě a umístěte je do pokoje. Uvidíte, jak na vás zapůsobí. Můžete postupně vyzkoušet různé odstíny a vybrat si finální barevné řešení doplňků.

- Komerční sdělení -PR články

Najnovjše články